Jednodenní výlet k Lago di Como

Na prodloužený velikonoční víkend jsme se vydali do severoitalského Milána. Nechtěli jsme ale strávit celé tři dny pouze ve městě, a tak jsme jeden den využili k návštěvě nedalekého jezera Lago di Como.

K jezeru jsme jeli jsme vlakem z hlavního milánského nádraží do města Varenna. Cesta trvala asi hodinu a jednosměrná jízdenka stála 6,70 € na osobu.

 

Varenna je krásné malé město na břehu jezera Como, nad kterým se tyčí vysoké hory, které měly  koncem března ještě zasněžené vrcholky. Prošli jsme se úzkými uličkami města, a poseděli na břehu jezera. Voda v jezeru je nádherně průzračná a naskýtají se vám tady úžasné výhledy na okolní hory.

Z města Varenna jsme pokračovali dál do jednoho z nejpopulárnějších měst na jezeře – Bellagia. Jeli jsme sem lodí, která stála asi 4 € na osobu a plavba trvala ca. 15 minut. Připravte se na hodně dlouhou frontu na lístek, už v březnu tady byla spousta turistů.

 

V Bellagiu bylo ještě více turistů než ve Vareně, ale i přesto bylo město moc pěkné. Bylo to něco podobného jako ve Varenně, úzké uličky, krásné nábřeží a milá atmosféra. Musím ale říct, že první město – Varenna mě nadchlo víc. Asi to bylo tím, že bylo menší a útulnější a bylo tam méně turistů.

Uličky v Bellagiu

V Bellagiu jsme odpoledne sedli na bus a nechali se dovézt do města Como, které je pro většinu turistů startovacím bodem, když se k jezeru vydají. Je to město, které leží nejblíže k Milánu. Město Como mě nijak nenadchlo. Bylo to už takové typické větší město s přístavem. Dali jsme si tady jen jídlo a vyrazili na vlakové nádraží, odkud nám jel vlak zpět do Milána.

Návštěvu jezera Como určitě doporučuju těm z vás, kteří mají v Miláně dlouhou chvíli, a přestane je bavit ruch velkoměsta. Jezero a krásnou okolní přírodu a města opravdu stojí za to navštívit, je to skvělá varianta pro jednodenní výlet z Milána. 🙂

K

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *