Algarve: město Lagos a okolí

Nádherné písčité pláže doplněné pískovcovými útesy, výborné mořské plody nebo nejjihozápadnější výběžek Evropy, to všechno v sobě skrývá naše poslední zastávka – Algarve.

 

Algarve bylo naší poslední zastávkou v Portugalsku. Ubytovali jsme se v krásném přístavním městě Lagos a strávili tam 2 noci. Město jako takové je typické malé přímořské město. Působí milým dojmem a ve svém okolí má velké množství pláží, které lze navštívit – o tom více v článku o plážích jihozápadního Portugalska.

 

Ale plážemi to zdaleka nekončí. V přilehlém okolí města je jedna z nejznámějších a nejkrásnějších vyhlídek, Ponta de Piedade. Z vrchu můžete pozorovat nepřeberné množství pískovcových útesů, které se tyčí z moře. Je také možné sejít po schůdkách dolů mezi útesy a dokonce i smočit si nohy v oceánu a prozkoumat různá zákoutí. Jsou tam taky naháněči, kteří lákají na projížďku lodí mezi útesy. Tuhle nabídku jsme nevyužili, přišlo nám to zbytečné. Ikdyž je tohle místo celkem turistické, v květnu, kdy jsme tady byli my, tu bylo turistů celkem málo. V sezóně to bude asi horší. Za mě bylo tohle dopoledne v Ponta de Piedade asi nejkrásnějším zážitkem z celého Portugalska.

 

Další místo poblíž Lagosu, které jsme navštívili, byl nejjihozápadnější bod Evropy, a sice Mys sv. Vincenta. Na tomhle místě se opravdu ocitnete na konci světa. Slyšíte, jak se vlny rozráží o strmé útesy, a máte výhled do nekonečna. Hlavním cílem turistů je maják. Když od něj ale popojdete kousek dál, máte rázem zase úplně jiný výhled, a hlavně ho máte sami pro sebe.

 

V Lagosu a jeho okolí jsme strávili asi den a půl a stihli jsme navštívit 3 příměstské pláže (Praia Dona Ana, Praia do Pinhao, Meia Praia), město Lagos, vyhlídku Ponta de Piedade a mys sv. Vincenta.

Ikdyž jsme v oblasti Algarve nestrávili zase tolik času, musím říct, že je to jedno z nejhezčích míst, které jsme zatím navštívili! 🙂

K.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *