Pláže jihozápadního Portugalska

Po krásném víkendu v Lisabonu jsme se vydali autem podél západního pobřeží na takovou „tour de beach“ po portugalských plážích. Která z nich se nám líbila nejvíc?

 

Naší první zastávkou při cestě z Lisabonu bylo malé město Villa Nova de Milfontes. Bylo už celkem pozdě večer a my jsme potřebovali někde složit hlavu, a tak se tohle městečko ukázalo jako skvělá varianta. Ubytovali jsme se v moc pěkných apartmánech Alojamentos Vitinho a šli jsme ještě kouknout na západ slunce na přilehlou pláž Praia das Furnas. Hodně foukalo ale západ slunce za to stál.

Praia das Furnas, Villa Nova de Milfontes

 

Druhý den ráno jsme pokračovali směr jih na naše další zastávky. První z nich byla pláž Praia do Amoreira. Pláž byla moc pěkná, už tu bylo i několik málo surfařů a pohodová atmosféra.

Praia do Amoreira

Naší další zastávkou byla pláž Praia do Amado, která mě dostala zaručeně nejvíc. Pláž byla velká, byla na ní krásná vyhlídka, velký vlny a probíhali tu kurzy surfingu. Pro mě určitě TOP pláž.

Praia do Amado

Další pláže, které jsme navštívili už byly všechny poblíž města Lagos, které leží na jihu Portugalska. Tam už byl výrazně menší vítr a větší horko, a tak jsme konečně okusili ten ledový oceán. Na osvěžení super. Pláže v Lagosu byly taky všechny moc krásný, a bylo fajn, že jelikož ještě nebyla sezóna, bylo tam opravdu malinko lidí – v sezóně bych to tam asi vidět nechtěla.

Praia Dona Ana

Praia do Pinhao

Meia Praia

Poslední pláž jsme navštívili cestou zpět do Lisabonu. Byla to opět pláž na západním pobřeží, kde skoro nikdo nebyl. Dali jsme si tam kafe a kochali se posledními výhledy.

Zambujeira do Mar

A která je pro vás ta nej? 🙂

K.

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *